ak

Hudební setkání dvou folk-bluesových matadorů

Miroslav Fojtík (Mirek Mike Fojtík)
Kytarový samouk, účastník všech ročníků ostravských Folkových kolotočů, z nichž tři ročníky zahajoval písní Ostrava. Účastník obou spanilých výprav Moravský folk v Lucerně spolu s Karlem Plíhalem, Pavlem Dobešem, Pepou Streichlem a Jarkem Nohavicou. S triem Kurza, Míža a Fojtík sbírali na country a folkových festivalech v devadesátých letech úspěch za úspěchem. V jejich podání takřka zlidověla řada písniček – Loučení na letišti, 4+20, Mrtvý vrabec, Osvoboďte své děti. V posledních letech spolupracoval s Jiřím Kostadinovem, Zdenkem Šponarem a francouzskou písničkářkou Cellin Bossu.

Josef Pak (Joe After Pak)
Univerzální hráč na kontrabas a baskytaru, absolvent státní konzervatoře   v  oboru  kontrabas.   Ve  své  hudební  kariéře  byl

členem operního orchestru (Státní divadlo Opava), hrál v cimbálové muzice, v rockových kapelách, coby člen hudebních těles na turistických lodích procestoval téměř celý svět. Doma hrál také v R’n‘r bandu Marcela Woodmana, spolupracoval s mnoha známými umělci na podiích a ve studiu např. s Věrou Špinarovou, Láďou Kerndlem, Pepou Streichlem, Pavlem Dobešem, kapelou Buty, Sleepwalkerem (Antony Samsem), Markétou Konvičkovou, Elis. Je zakladatelem skupiny Pakostra (Radek Pastrňák), se svým jazz triem Joe After Trio spolupracuje s americkou zpěvačkou Joyce Hurley. Seznámili se před pěti lety na podiu pražské Lucerny při koncertu k šedesátinám Pavla Dobeše. Mirek celý koncert zahajoval svou písní Ostrava a Joe hrál na basu v Dobešově doprovodné skupině.