adra

DOBROVOLNICKÉ CENTRUM ADRA OSTRAVA

Dobrovolnické centrum ADRA v Ostravě propojuje dva světy – svět lidí, kteří chtějí pomoci, se světem těch, kteří pomoc potřebují. Jsme součástí humanitární organizace ADRA, která pomáhá lidem v nouzi ve více než 100 zemích světa.

Dobrovolníci ADRA v Ostravě přinášejí radost do života dětem, osamělým seniorům a seniorkám, lidem se zdravotním či mentálním postižením nebo pacientům v nemocnicích.  Našim cílem je nejenom pomáhat, ale i propagovat dobrovolnictví jako přirozenou součást naší společnosti. Chceme lidi všech věkových kategorií motivovat a povzbudit k dobrovolnictví a ukázat, že dobrovolníkem může být skutečně každý.

Kromě koordinace a propagace dobrovolnictví provozujeme v Ostravě i charitativní ADRA obchody a věnujeme se i firemnímu dobrovolnictví. Více o našich dobrovolnických programech a všech aktivitách naleznete na www.adraostrava.cz.

Na Festivalu v ulicích vám chceme představit naši novou cyklo-rikšu pro seniory. Zároveň hledáme i nové řidiče této netradiční rikši, kteří by chtěli bezva vyjížďkami zpříjemňovat chvíle osamělým seniorům. Zájemci se můžou hlásit na e-mail spolu2@msk.cz nebo vyplnit formulář na www.dobrovkraji.cz.

Protože DOBROvolnictví může být i jízda! 🙂