Alliance Française Ostrava

Alliance Française Ostrava a L’Assoce vás během Festivalu v ulicích přivítají ve svém stánku na Masarykově náměstí a nabídnou vám spoustu her a zábavných aktivit na vlně frankofonie pro celou rodinu. Sledujte nás na našich sociálních sítích pro více informací a program!

Alliance Française Ostrava
Alliance Française Ostrava je kulturní a vzdělávací centrum zaměřené na výuku francouzského jazyka a šíření frankofonní kultury v Moravskoslezském kraji.

Kulturní spolek L’Assoce
Tři přátelé François, Pavla a Anežka, kteří se rozhodli založit kulturní neziskový spolek L’Assoce, který má obohatit kulturní dění v Ostravě. Chceme vám přiblížit frankofonní kulturu (protože je nám nejbližší), ale také další zahraniční kultury, protože cizinců je v Ostravě habaděj! Proč L’Assoce? Jak se to jako čte? Slovo l’assoce je zkratka francouzského slova l’association – tedy slova spolek. Navíc se l’assoce čte [lasos], což ve francouzštině znamená také omáčku. Chceme být jakýmsi mixem chutí a zážitků, chceme namixovat frankofonní, ale také světovou kulturu tady v Ostravě a Moravskoslezském kraji.