busking

Štěpán Gruchala
Člověk s kytarou, frontman kapel Bluesquare, Chráněná dílna, sólově pak obnažen v autorském akustickém blues či s vypůjčenými skladbami (N.Young, J. Hendrix, B. Withers, Prince…)

VLNA
Sólový muzikant a zpěvák, který se nepovažuje za písničkáře. Prezentuje písně kapely KOFE@VLNA, která vyhlásila pauzu na neurčito. Můžete také slyšet písně z muzikálu SRDCE.

Patrik Kačo
Mladý jazzový klavírista, který se hudbě věnuje více než 12 let.

Libor Žíla TULÁK
Ostravský písničkář, jehož skladby se nesou v duchu country s příchutí atmosféry divokého západu.

The Yellow Socks
Puntíkované šaty, napomádované vlasy, pestrobarevné Cadillacy, dostaveníčka v drive-in kině, re-staurace s jukeboxy plnými vinylů s posledními hity a v neposlední řadě Rock ‚n‘ Roll! Yellow Socks vás vtáhnou do „amerického snu“!

Adéla Bystroňová
Zpěvačka a multiinstrumentalistka, kterou odmalička fascinuje pop a R&B. Ráda hraje se svou dívčí kapelou coverové písně, ve svém volném čase se ale věnuje i vlastní tvorbě. Velmi často se nechává inspirovat českou, ale i zahraniční hudební scénou.

Jiří Šámal, hang & spol.
Imrovizace a lidové písně doprovázené na švýcarský Hang Integral.

Trio Mat
Uskupení muzikantů Vašíčka, Hermana a Merty, kteří spolu rozeznívají struny a hlasivky, při písničkách vlastních i nevlastních.

Pishcoth
Songwriter a frontman kapely Echonaut. Sám s kytarou a looperem vystupuje v ulicích od léta 2020.
Hudebně je ovlivněn alternativním rockem a folkem kultovních i současných interpretů, jako jsou Lou Reed, Bob Dylan, John Frusciante, Kurt Vile, Nick Cave, The Pixies a řada dalších, jejichž písně hraje ve vlastních osobitých aranžích. Z těchto vlivů vychází i autorské písně zpívané výhradně česky.

Ildikó Kali
Malířka tónů, ve které se probudil vlčí hlas. Její písně sahají hluboko ke kořenům. Rozpalují vášeň. Rozechvívají srdce a probouzí divošku. Představí nám svůj recitál „Pieseň pohanky“, zhudebněné básně a lidové písně, okořeněné neodolatelným temperamentem ohnivých kočovníků Na vlnách jejích tónů odplujeme do neprobádaných vod, kde se možná úplně ztratíme a zároveň objevíme nepoznané.

Pavel Helan
Písničkář a multiinstrumentalista, původním vzděláním zahradník. Působil jako učitel hudební výchovy v USA, hrál v jazzbandu Mojmíra Bártka, doprovázel bretaňského zpěváka Yvese Guelou, byl členem re-vivalu U2. V roce 2013 se dostal do finále Československo má talent s písní Koupil jsem si iPhone, vydal tři CD, koncertoval v České repub-lice, na Slovensku a v Polsku, byl hostem Hradišťanu, Honzy Nedvěda nebo Simy Martausové.

Akustrio
Ostravský písničkář Václav Fajfr k sobě přizval skvělé muzikanty, absolventy konzervatoře a zároveň i hudební pedagogy a od června roku 2014 začali oficiálně veřejně vystupovat. Acustrio hraje vlastní, autorský repertoár, v úpravě pro kontrabas, klavír, flétny i violoncello, převážně ve stylu acustic-folk a přibližný žánr. V prosinci 2015 Acustrio natočilo debutové, autorské CD „Hlavně nemlčet“ ve spolupráci s hudebním nahrávacím studiem Soundpoint v Ostravě.

Tykráso
Údajně „beznadějně mela´n´cholicky zasněná nádhera“ s příchutí folku, jazzu, indie i klasiky. Básně v akustickém rozmaru ke kávě a croissantu. Fragmenty. Není kam spěchat. Obrazy všedního dne, které se otisknou do mysli. Jako byste seděli pod stromem, rozjímali o životě a těšili se na to, co přijde.

Anežka H.
Autorka, zpěvačka a skladatelka, autorka zpěvníku pro děti.

Mariusz Goli
>>>

Scott & Lila
>>>

Plucie ogniem
>>>

Adán Sánchez Band
>>>

Belle Etage
>>>

Andy Spigola
>>>

Teatr JaSię
>>>

Sendwitch
>>>

Wydmański Show
>>>

Gaia Ma
>>>