nt

V Centru PANT si můžete užít debatu o historii a současnosti Katalánska, loutkové divadlo v podání souboru Loutkový svět. A nabídneme i výtvarný workshop inspirovaný katalánskými lidskými věžemi.

ČTVRTEK 29. 6.
17.00–19.00 Evropská historie v ostravských ulicích – ve znamení Barcelony
Prezentace katalánské účasti na Festivalu v ulicích a beseda se zástupci Katalánska. Povídání o Katalánsku, jeho kultuře, historii a současnosti s Janem Mlčochem (Ostravská univerzita) a jeho hosty.

PÁTEK 30. 6.
14.00–15.00 loutkové divadlo pro děti – Strašfuňákovy pohádky
Strašfuňák je skřítek žijící na půdě v kufru, což je už samo o sobě dost zvláštní! Navíc je to ještě neskutečný popleta, kterému se zdají popletené přípěhy a pohádky. Ty pak dětem s velkou oblibou vypráví a hraje se svou kamarádkou Funilkou.

SOBOTA 1. 7.
10.00–11.00 loutkové divadlo pro děti – Strašfuňákovo cestování
Myslíte, že cestování je jen pro lidi? Kdepak! I skřítkové mají své cestovatelské zážitky a Strašfuňák si o nich dokonce vede deník! Když má dobrou náladu, vypráví pak dětem své zážitky z Číny, Mexika, Afriky, Grónska, Španělska či Francie. A těch písniček, které si z cizích krajů přivezl! Nikomu se ani nechce věřit, že za jeho putování kolem světa může vlastně Funilka!

11.00–12.00 výtvarný workshop inspirovaný katalánskou kulturou