Černí koně na Černé louce. Zažijte jízdu na handbiku na vlastní kůži a přijďte svou účastí podpořit handicapované děti!

Černý kůň je ten, kdo není považován za favorita, avšak za určitých příznivých okolností má předpoklady vyhrát. Černí koně, z. s., pod vedením Tomáše Poucha již 8 let vlastním příkladem dokazují, že jsou právě takový tým. Prostřednictvím sportu propojují společnost a motivují ostatní k překonávání menších i větších výzev.

„Neseď doma, POJEĎ S NÁMI“, tak to začalo. Uspořádaly se první závody pro všechny, které omezuje handicap v jízdě na kole a musí používat speciální kolo na ruční pohon – handbike. Pro mnohé to byla po dlouhé době jedinečná příležitost dostat se do volné přírody, zažít svobodu. Vznikl tak celoevropsky unikátní projekt závodů v horské cyklistice handicapovaných, pořádaných výhradně v rámci běžných MTB seriálů. K tomu byla založena bezplatná půjčovna cyklistických speciálů, které jsou finančně náročné, tedy pro většinu lidí nedostupné (v průměru 150 000 Kč). Díky půjčovně si může své možnosti vyzkoušet každý, kdo hledá svou cestu, stačí zavolat, zapojit se.

A cesta Černých koní? Chceme šířit to, co mezi námi funguje. Vzájemné poznání je předpokladem ke stírání rozdílů mezi lidmi, k propojování společnosti. Prostřednictvím aktivit zaměřených na děti se snažíme přirozeně podnítit zájem mladé generace, změnit vnímání handicapu. Tak vzniklo největší edukativní charitativní turné po ČR Tour4Change, jehož cílem je mimo jiné poukázat na význam prevence, podnítit v dětech zodpovědnost.

S pomocí našich partnerů funguje Tour4Change jako dárek pro děti k Mezinárodnímu dni dětí. Na akcích jich potkáváme stovky. Mají jedno společné… Mají sny a přání. Spousta z nich dělá, co je baví, protože mohou a mají podporu. Černí koně se rozhodli podpořit handicapované děti, které by chtěly spolu s ostatními vrstevníky zažívat každodenní dobrodružství, ale nemohou. Tak jako Alex. Odmalička má amputovanou nohu nad kolenem, stejně jako šestiletá Simča.

Projektem VÍTR VE VLASECH odstartovala výroba dětských handbiků, které budou cenově dostupné a hlavně budou dětem bezplatně půjčovány do doby, než zase trochu vyrostou. Velké díky tak patří našim partnerům. Dětské handbiky budou poskytovány rovněž do rehabilitačních center jako součást terapie. První z nich byl na závěr letošní Tour4Change slavnostně předán v sobotu 4. 6. 2016 dětské léčebně v Jánských Lázních.

Těšíme se na Vás na Festivalu v ulicích na výstavišti Černá louka ve dnech 8.–9. 7. 2016. POJEĎ S NÁMI!