29. 6. 2017 od 16.00 hodin

Bassplayer with Friends

Lukáš Mužík využívá v projektu Bassplayer with Friends možností ditto looperu. I k tomuto typu tvorby jej přivedlo setkání s dílem Janka Gwizdaly. „Janek pomocí looperu vrství basové plochy na sebe, já si k tomu přidávám živou muziku,“ popisuje. „Základem našeho vystoupení jsou známá témata jazzových standardů, měníme aranžmá i harmonie, rytmus i nové akordy. Nejde tedy striktně o klasický jazz.“

Souběžně připravuje Lukáš Mužík svoje sólové album pod názvem Galaxy Standards, které by rád vydal ve finském vydavatelství Surface Tension Records, které stálo i u zrodu alba Marka Walarowského z roku 2016.

Spolu s Lukášem Mužíkem se na červnovém koncertu Bassplayer with Friends představí Jan Klajný (elektrická kytara)… a Marek Rusnok (klávesové nástroje), ale také známý ostravský bubeník Radim Hájek.

30. 6. 2017

Rostlinný bazar v galerii

Darování a směna přebytečných semínek a rostlin, ať již pokojových či zahradních, na terase Galerie výtvarného umění v Ostravě.

Máte doma semínka, řízky či jiné rostlinné přebytky, které už nechcete? Přijďte je vyměnit na terasu Galerie výtvarného umění v Ostravě na rostlinný bazar. Někomu tím uděláte radost. Má to ale jednu podmínku: i vy si nějakou rostlinku odnesete domů.