va

Apokalypsa se blíží! První fantasy, sci-fi, komiksový, pohádkový a hororový festival v Moravskoslezském kraji!

Kde? V Trojhalí
Kdy? 28.–30. června 2018

Vítáni jsou všichni
Upustit uzdu fantazii může geekovský fandom i široká veřejnost, od dětí po dospělé.

Originální start
Fantastická Ostrava začne ve čtvrtek pochodem zombies. Při své cestě Ostravou potkají oživlé mrtvoly několik armádních jednotek a možná dojde i na sežrání předem označených civilistů.

Nevídané zážitky
Aktivity v rámci festivalu budou dostupné všem. Tak třeba zmiňovaného zombies pochodu se tak může zúčastnit každý v masce a kostýmu, stačí k tomu registrace na místě startu. To bude včetně trasy zveřejněno na facebooku Zombie Walk Ostrava. Aby toho nebylo málo, závěr prvního dne bude taky stát za to! Po příchodu zombies k Trojhalí se bude v letním kině promítat horor, takže atmosféra je zaručena.

Nekonkurujeme, spolupracujeme
Fantastická Ostrava propojí své síly s Festivalem v ulicích, který se bude konat ve stejném termínu. Vždy odpoledne bude program utichat, aby mohla široká veřejnost jít na koncerty Festivalu v ulicích. V tu chvíli u nás dostanou prostor fandomy neboli odborní fanoušci, kteří si na koncerty můžou zajít až po skončení akce. Návštěvníci obou festivalů se mohou mezi centrem a Trojhalím svézt třeba na sdílených kolech.

Široký program
Výstava terakotové armády, divadlo Loutkový svět nebo úniková hra Hackerovo doupě od The Chamber. Tím to nekončí, ale začíná! Kouzlo starých herních počítačů, konzolí a videoher ukáže Retroherna, zábavní centrum Horník naopak nabídne možnost vyzkoušet si moderní 3D virtuální realitu. Dům rytířských ctností naučí zájemce šermovat ve stylu historické hry Kingsdom Come a nebude chybět ani workshop se sci-fi tematikou. Především děti se můžou těšit na komiksy, knížky, pohádkový dům a výstavy kostýmů. Vyzkoušet si můžete nerf, tedy aktivitu na bázi paintballu bezpečnou díky pěnovým šipkám. Bezpečná je také archery game alias střelba z luku na živý terč se speciálně upravenými šípy s měkkou koncovkou. Na Fantastické Ostravě se tak do kůže Legolase může vžít úplně každý!

Ostrava nadevše
Celou akci zaštiťuje superhrdina Ostrafan, který bojuje za Ostravu díky svému magickému kahanu. Sleduje ve městě to dobré i špatné, a přitom nepřestává být jedním z nás!

Vstup volný
Vstup na Fantastickou Ostravu bude bezplatný. Vážně ještě váháte, zda dorazit?

Novinky sledujte na facebooku Fantastická Ostrava a na webu www.fantastickaostrava.cz.