rs

Jakub Vank

Produkční českých kapel na Colours of Ostrava a Festivalu v Ulicích. Jakub má velmi dobrý přehled o současné české hudbě a mimo to se sám hudbě aktivně věnuje především na ulicích českých měst jako busker.

Kristýna Trochtová

Hudební redaktorka kulturního deníku Ostravan.cz, zaměřující se výhradně na zdejší klubovou scénu. Působí také jako „ostravská spojka“ webzinu The Aardvark a nově také magazínu Full Moon. Sama je aktivní muzikantkou v několika stylově rozdílných kapelách. Nade vše miluje Sonic Youth a devadesátkový shoegaze.

Tomáš Rossi

Dlouholetý člen uměleckého souboru Divadla loutek Ostrava, kde působí jako hudebník a herec. Pro divadlo také pravidelně skládá scénickou hudbu. S Nikosem Kulurisem a Milanem Bátorem zakládal kapelu Nisos, která byla inspirovaná byzantskou, řeckou, tureckou a balkánskou hudbou. V tomto duchu tvořila kapela Nisos autorské skladby. Tomáš Rossi v kapele hrál na tureckou darbuku, kaval, rámový buben, riq a také zpíval.

Jako host hrál v kapele Banana (perkuse). Několik let byl členem doprovodné kapely Vladivojny La Chia (pekuse, kaval, akordeon).

Jeho domovskou kapelou je ostravská „death folková“ kapela Úspěch (bicí).

Jednou měsíčně moderuje pořad Čajovna pro Český rozhlas. V Čajovně mapuje hudbu Moravskoslezského kraje, Bulharska i Turecka.

Jeho srdcovými kapelami zůstávají Fugazi, Shellac a ze současných má rád Algiers, Chelsea Wolfe či Dead Weather…

Ondřej Černý

Kytarista a producent ostravského studia SoundPoint. Jako kytarista prošel kapelami Weget, Báry Zemanové nebo třeba Elis (Eliška Mrázová). Spolupracoval také s raperem Revoltou. Při studiové práci se setkal například s Jarkem Nohavicou, Petrem Cmorikem, Elis, Lake Malawi a dalšími. V současné době se věnuje hudební produkci v ostravském studiu a působí jako kytarista ve formaci Ptakustik.