ka

Testování na HIV. Výsledky se dozvíte do 15 minut.

Nepodceňujte sexuálně přenosné nemoci a nechte se zdarma a anonymně otestovat! Vyšetření provádí profesionální zdravotní sestry ve venerologické sanitě. Testování je zdarma. Na místě se návštěvníci také dozvědí, jak o své zdraví pečovat a jak se nejlépe vyhnout rizikovým situacím.

ROZKOŠ bez RIZIKA, z. s., je nestátní nezisková organizace, která v ČR působí již od roku 1992. Naší prací je především snižovat sociální a zdravotní rizika, která jsou se sexuální prací spojená. Preventivně působíme i u široké veřejnosti, kterou také pravidelně testujeme na HIV a další pohlavně přenosné nemoci.

Působíme nejen v našich čtyřech poradenských centrech, ale také ve 12 krajích celé České Republiky, kde naše služby zajišťuje plně vybavená sanita. S tou se můžete setkat také zde, v Ostravě, v rámci festivalu v ulicích.

Na testy HIV doporučujeme jít každému, i když nepracuje v sexbyznysu. Znát svůj zdravotní stav je důležité, a pokud nemocní jste, je nutné to řešit.

Mimo testování, nabízíme také sociální služby. Velká většina našich klientek není v kontaktu s žádnou jinou sociální ani zdravotní službou, protože se obávají stigmatizace a prozrazení. Důležitou hodnotou při naší práci je proto respekt a důvěra. Klientkám předáváme informace o bezpečnějším sexu, prevenci násilí, o právech, ale i povinnostech při kontaktu s úřady, nabízíme právní poradenství a také psychoterapii nebo rekvalifikační školení.