rozkoš bez rizika

Využijte bezplatné anonymní testování na HIV.

ROZKOŠ bez RIZIKA nemůže na Festivalu v ulicích chybět! V mobilní poradně bude všem návštěvníkům festivalu nabízet testování na HIV – anonymně, bezplatně a s výsledkem do 15 minut. Ověřit si svůj zdravotní stav máte možnost díky odběru jediné kapky krve z prstu. Také se můžete přijít i poradit o správném používání prostředků prevence, bezpečnějším sexu a pohlavně přenosných nemocech.
Víte, kdo je ROZKOŠ bez RIZIKA? Organizace se již od roku 1992 snaží zlepšovat postavení sexuálních pracovnic a snižovat rizika, která s sebou práce v sexbyznysu přináší.

ROZKOŠ bez RIZIKA, z. s., je nestátní nezisková organizace, která v Česku působí od roku 1992. Jejím posláním je především snižovat sociální a zdravotní rizika, která jsou spojená se sexuální prací. Zaměřuje své aktivity i směrem k široké veřejnosti, kterou pravidelně testuje na HIV a další pohlavně přenosné nemoci.

Preventivně působíme i u široké veřejnosti, kterou také pravidelně testujeme na HIV a další pohlavně přenosné nemoci. Působíme nejen v našich čtyřech poradenských centrech, ale také ve 12 krajích celé České Republiky v rámci terénních programů. Máme také mobilní testovací místo.

HIV TESTOVÁNÍ VEŘEJNOSTI
Zájemci a zájemkyně si mohou v mobilním testovacím místě ověřit svůj HIV status vždy zdarma, celý proces trvá chvilku, výsledky se dozvíte do 15 minut od odběru krve z prstu.

Součástí tohoto procesu je i poradenství a motivace k používání kondomů a pravidelnému testování u osob, které zažily rizikový nechráněny styk.

Na testy HIV doporučujeme jít každému, i když nepracuje v sexbyznysu. Znát svůj zdravotní stav je důležité, a pokud nemocní jste, je nutné to řešit.

CÍLE ČINNOSTI R-R
– zmenšit rizika postihující zvláště ohrožené skupiny lidí (které mohou být rozdílných národností a etnických skupin), a to zejména u žen poskytujících placené sexuální služby, dále ostatních osob působících v prostituční scéně ohrožených rizikovým způsobem života, a to nejen rizikovým sexuálním chováním;
– zplnomocnit a posilovat klientky k vytváření vlastních limitů a hranic při práci v sexbyznysu i v osobním životě;
– prosadit práva žen poskytujících placené sexuální služby (sexuálních pracovnic);
– podpořit respekt k ženám, které poskytují placené sexuální služby, a zároveň předcházet stigmatizaci, kterou s sebou tato práce přináší.

www.rozkosbezrizika.cz
Facebook: >>>
Instagram: >>>