Toxic People

Nespoutaná dynamická show s rapovaným i melodickým zpěvem a tvrdými kytarovými riffy. Čtyři chlapi a mladá bubenice Jenny Joey si dali „hudební škatulku“ north-cross.

Kapela Toxic People vyrostla na základech dvou skupin pocházejících ze Šluknovského výběžku Canál (z dnešních členů kytarista Benji a basák Mayor) a Neutral Territory přibližně v roce 1997. Rok poté natočili i své první demo Live aus Leipzig, jenž pokřtili na prvním ročníku koncertu Free Tibet (www.free-tibet.cz).

Postupně se ke kapele přidal současný zpěvák Býdža a s ním v roce 2006 začala nová éra Toxic People, když tehdejší čtveřice vydala CD Pop-o-Jedem a vyjela na stejnojmenné turné. Pro TV Óčko natočila i klip na píseň Al-Kayda. Kapela začala řádně koncertovat (pražské kluby Rock Cafe, Palác Akropolis, Matrix, Exit Chmelnice) a hrála na řadě letních festivalů. V létě 2008 přibrala kapela do svého týmu nadějného kytaristu Chozého z Liberce. V dubnu 2009 kapela nahrála ve studiu Hostivař u Zdeňka Šikýře CD Mraky jdou. To mělo velký úspěch a vyšel z něj i klip na píseň Systém s raperem Wutym.

V roce 2013 se k Toxickům přidává mladý bubeník Pedro a s ním postupně vznikají nové písně a také poslední CD z roku 2017 Nemáš dost (opět nahráno v Hostivaři u Zdeňka Šikýře). Na čtyři skladby kapela natočila zajímavé videoklipy. Hladolet dokonce točil režisér Adam Pavelka, který spolupracuje například s Rytmusem a Darou Rolins. Toxici opět začínají často koncertovat (festival BasinFirefest, Mezi ploty, United Islands atd.) a jejich písně se objevují i v rádiích, kam chodí na rozhovory (Gama Rádio, Radio Kiss atd.). Zabodoval také klip na skladbu Face to Face, který skončil v hitparádě TV Rebel na 2. místě.

Na začátku roku formace angažovala dva nové svěží spoluhráče. Mladá bubenice Jenny Joey (nahradila Pedra) přinesla do kapely krásu a kytarista Yetti (nahradil Chosého) zase velké zkušenosti.