50

Hra VIAOVA 750 se řítí do finále !!!

Zábavně vědomostní hra o historii města Ostravy VIAOVA 750 je ve druhé třetině a má další tři finalisty soutěže. Ti budou hrát o postup do superfinále, kde mohou získat některou z atraktivních cen. Pro toho nejlepšího je připravena plavba pro dva po západním Středomoří! Hra je součástí celoročních oslav 750 let města Ostravy a potrvá až do 30. června, kdy budou vítězové hry vyhlášeni na veřejném superfinále v rámci akce Festival v ulicích. V tuto chvíli je do hry zapojeno na 1300 hráčů. Hra je určena hráčům všech věkových kategorií.

Podmínkou je registrace
Hrát může každý, kdo se zaregistruje prostřednictvím registračního formuláře dostupného na webových stránkách www.ostrava750.cz. Hrát se dá i prostřednictvím chytrých telefonů s připojením k internetu. Do hry je možné se stále registrovat, a to až do 27. června do půlnoci.

Atraktivní ceny pro vítěze
Všichni hráči se díky hře VIAOVA 750 dozvědí zajímavosti z historie města Ostravy, ale navíc se budou i dobře bavit. Deset nejlepších z nich pak bude za znalosti a výdrž odměněno skvělými cenami. Pro vítěze je připravena plavba luxusní lodí západním Středomořím, druhý nejlepší hráč se může těšit na letecký eurovíkend v jednom z evropských hlavních měst s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu a třetí na eurovíkend v evropském městě s ubytováním ve čtyřhvězdičkovém hotelu (další výhry jsou uvedeny na webových stránkách hry www.ostrava750.cz). Všichni finalisté hry získají památeční diplom.

Teoretické i praktické úkoly
„Název hry VIAOVA 750 symbolizuje historickou cestu města, cestu za poznáním zajímavých míst v Ostravě. Hra zavede účastníky na celkem 30 vybraných lokalit v Ostravě, které budou ilustrovat dlouhou historii města a připomínat jeho významné události. Má formu vědomostního kvízu a je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Po správném zodpovězení teoretických otázek, které se týkají 30 konkrétních míst v Ostravě, hráč postupuje do druhého kola, kde na něj čekají praktické úkoly. K jejich vyřešení musí místa navštívit a pátrat po dalších indiciích, které jej dovedou k vyřešení úkolu,“ vysvětluje za organizátory hry VIOVA 750 Jindřich Vaněk.

Malá nápověda na závěr
Správné odpovědi na teoretické otázky můžete najít v publikacích o Ostravě, které už vyšly nebo v nejbližší době vyjdou u příležitosti 750. výročí města od první písemné zmínky o Ostravě. Vodítka lze hledat i na výstavě, která je věnovaná historii Ostravy a koná se v Ostravském muzeu až do léta. „Všechny hráče, kteří by si snad chtěli řešení otázek ulehčit, upozorňujeme, že ani archiv, muzeum či magistrát nebudou odpovídat na dotazy obsažené v kvízu a tím pomáhat hráčům k plnění podmínek soutěže,“ dodává na závěr za organizátory hry VIAOVA 750 Jindřich Vaněk.

Podrobnější informace ke hře VIAOVA 750 včetně přesných pravidel zájemci naleznou na webových stránkách www.ostrava750.cz. Všem hráčům přejeme hodně štěstí při hře a hlavně dobrou zábavu a zároveň všechny zveme na veřejné superfinále, které proběhne v pátek 30. června od 19.30 hodin na pódiu v rámci akce Festival v ulicích.