va

Zahradní ulice žije Festivalem v ulicích

Scéna VŠB – Technické univerzity Ostrava nabídne bohatý doprovodný program v kině Vesmír a na ulici Zahradní ve spolupráci s Industrial Gallery. Těšit se můžete na zajímavé besedy a přednášky Erasmus studentů o zkušenostech ze zahraničí. O životě v Japonsku povypráví Dan Šácha. Podíváme se také na Ostravu očima studentů technických oborů. Je opravdu tak černá, jak se pořád tvrdí? Chodí se pařit na Stodolní, nebo do Vrtule? Povyprávět o studiu na VŠB-TUO přijde zpěvačka Markéta Konvičková.

V předsálí kina se budou promítat studentské snímky a videa z cesty Pavla Klegy, který se vydal stopem okolo světa. Pavel je hrdým absolventem VŠB – Technické univerzity Ostrava, konkrétně Fakulty elektrotechniky a informatiky. Momentálně se chystá do Afriky. Síť ALUMNI, která naše absolventy sdružuje, bude mít na festivalu také své zastoupení.

Svoji činnost představí ve Vesmíru studentské spolky a Podnikatelský inkubátor VŠB-TUO. Před Vesmírem budou mít stanoviště popularizátoři vědy a techniky, kteří si připravují pokusy, hlavolamy a hry pro děti i celé rodiny. Budeme stavět obří věž jenga, vyrábět elektrickou energii vlastní silou a jezdit na speciálních kolech. Díky Institutu geoinformatiky budeme kreslit obrázky pomocí GPS trackerů v ulicích města. V Industrial Gallery budou připraveny kreativní workshopy, hudební program a speciální festivalové menu. Díky Planetáriu Ostrava budeme pozorovat letní Slunce.

Festivalový program bude na Zahradní ulici probíhat v pátek od 16.00 do 19.00 hodin a v sobotu od 10.00 do 18.00 hodin.