v.o.s.a. theatre – vysoké snění

…sen o létajících strojích, sen středozemce o moři, trošku bizarní postavy na speciálních hybostrojích rozehrávají řadu drobných příběhů o mezilidských vztazích. Jsou trvale v pohybu, jako jednotlivé atomy vytvářejí molekuly mikropříběhu o lidské touze…

Vysoké snění je při každém představení unikátem – je to představení bez repríz, ale s nespočtem premiér. Pracuje stylem site-specific na každém místě, kde se odehrává. Jak potvrdilo publikum v mnoha evropských i světových městech, V.O.S.A. Theatre vytváří z ulice jedno velké jeviště, spontánně zapojuje balkony, kandelábry, ale hlavně diváky. Divákům umožňuje poznat město z nové perspektivy. Popularitu u diváků a široké renomé dokazuje i pozvání k účinkování v Evropských městech kultury – v Košicích, polském Lublinu nebo v Plzni.

Fantaskní výjevy a překvapivé vztahy rozehrávají úsměvy náhodných kolemjdoucích na překvapujících místech. V představení je použito šest zcela originálních strojů, které vycházejí z principů jízdních kol a velocipedů. Na technologické přípravě strojů se mimo jiné podílel i Josef Zimovčák, který na svém velocipedu objel doslova celý svět. Vznikly tak stroje, které mají vůbec největší vyplétaná kola v Evropě.
V.O.S.A. Theatre vzniklo v roce 2010 u příležitosti reprezentace České republiky na Světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji. Skupina akrobatů a performerů vytvořila představení Vysoké snění, průvodové představení s prvky nového cirkusu a živé hudby. Od té doby skupina vystupovala na českých i zahraničních divadelních festivalech, přehlídkách a dalších akcích.

V červenci 2013 mělo premiéru na festivalu Za dveřmi představení ONI. Osm akrobatů, dva muzikanti a pět metrů vysoké kolo vypráví příběhy staré jako lidstvo samo. Následovalo představení Toulky, v hlavní roli s šestimetrovými kyvadly a vystoupení Létající balón, který se úspěšně představil na EXPO 2016 v turecké Antalyi. Momentálně se zaměřuje na tvorbu programu pro Expo 2021 v Dubaji.